Aizkari

Katrs logs ir skats uz pasauli, manu, Tavu, mūsu...

Kāda loma mūsu dzīvē ir aizkariem?  
Tie paglābj mūs no spilgtas saules gaismas vasarā.  Pasargā no temperatūras svarstībām arī ziemā. Slāpē dažādus trokšņus. Dekorē nolietotas virsmas vai citus defektus. Paslēpj no svešām acīm vakaros. Padara telpas omulīgas un patīkamas. Ar aizkariem var sadalīt telpu zonās. Tie stāsta par mums...Vienā telpā dažādi logi, atšķirīgi ir arī to risinājumi un pieskaņots gultas pārklājs un spilveni.
Jautra un krāsaina bernistaba


Klasiskā interjerā klasiski aizkari drapēti ar atsaitēm.


Aizkari uz caursistajiem riņķiem, izceļ auduma struktūru un arī aizkarstangas ar stiprinājumiem.


Gultas pārklājs un spilveni noteikti jāsasaņo ar aizkariem.


Man patīk magnēti, jo tie ne tikai palīdz organizēt un sakārtot drapējumus, bet arī brīnišķigi papildina un dekorē tos.
Jauks  telpisks risinājums logam, kas izbūvēts slīpajos     griestos.


Caurspīdīgs organzas aizkars vannasistabai, drapēts ar saņemamu lentu.


Romiešu žalūzijas, kas papildinātas ar swagiem, dekoratīviem, pusapaļiem lambrekena elementiem, drapētiem ielocēs ar rokām.


Caurspīdīgi, vienkārši dienas aizkari no tumšas organzas, kas  maigi apslēpj romiešu žalūzijas, kuru paltumi atbilst konkrētajam logu rāmju izmēram.


Es pat teiktu, ka aizkari un žalūzijas ir viens no svarīgākajiem elementiem telpu interjerā. Tie jāpieskaņo attiecīgās telpas funkcijai un stilam, kā arī mēbeļu krāsai un izmantotajiem materiāliem, radot vienotu krāsu un formu kompozīciju.
Diemžēl bieži nākas sastapties ar būvnieku un arhitektu nekompetenci šajos jautājumos, kas saistīti ar logu noformējumu, jo katrs aizkaru vai žalūziju veids prasa piemērotus stirprinājumus, kam jāparedz vieta pie sienas, griestiem vai speciāli izbūvētās nišās, lai netiktu traucēta logu atvēršanas un vēdināšanas iespēja, kā arī siltuma apmaiņa un citas komunikācijas, piem.,radiatori, trubas, u.tt.

Tā ir vesela pasaule, kas mainās un attīstās, jo arī šajā jomā parādās arvien jauni tehnoloģiski risinājumi un jaunas iespējas.Nav komentāru: