Bērniem

 Rāmītis praktisko iemaņu attīstīšanai bērniem 

vecumā no 1-3 gadiņiem pēc Montesori metodikas.

Tagad tikai atlika izdomāt, kā to realizēt.

Tika nozāģēta dārzā augošā lazdu krūma viena atvase apm. 3cm diametrā, sadalīta 22 cm garos sprungulīšos, sprungulīši nomizoti un 2.5 cm no gala izdarītas atzīmes caurumiņu izurbšanai. Diviem kociņiem tika izgrebti nelieli padziļinājumi, lai rāmītis labāk turētos kopā. Prātoju, ka labāk iztikt bez līmes, tikai ar auklas palīdzību sasienot, jo tad iespējams šūtās detaļas noņemt un izmazgāt.


 Tālāk bija jāsameklē kāds apģērba gabals, kuru šim nolūkam varētu izmantot. Izvēle krita uz rāpulīti, kas mums sen jau par mazu un uz kādiem džinsiem, kam ceļgali izdiluši un mugurpusē neizmazgājami traipi. Tā nu sākās veco drēbīšu jaunā dzīve.

Šūt gan bija pagrūti, jo mana šujmašīna nedraudzējas ar smagiem un bieziem audumiem, kā džinss 4 kārtās un pat trikotāža 6 kārtās. Tātad jāpārdomā tehnoloģija, kas būtu piemērota parastai amatieru šujmašīnai vai arī jāiegādājas rūpnieciskā mašīna, kas šuj jebko, jebkādos biezumos.  

Kad pirmā detaļa uzvērta, var sasiet otru savienojumu un vērt nākošo detaļu. Nobeigumā sasienot savieno abus pārējos rāmja stūrus.
 Manuprāt labi, ka izdevās izmantot abas rāmja puses. Tas tāpēc, ka sprungulīši paresni un atrodas viens no otra pietiekoši tālu.
Tā mums izdevās vienā mantiņā savienot vairākas svarīgas funkcijas:
  • Mēs otrreizēji izmantojām lietotas drēbītes. Tās nebūs jāizmet un pagatavotais izstrādājums ir mīksts un piemērots lietošanai, jo ticis daudzkārt mazgāts;
  • Vienā pusē ir aizdares āķis un rāvējslēdzējs un vēl arī kabatiņas, kurās var noslēpt kādu kārumiņu vai mantu;
  • Otrā pusē ir vairākas krāsas un aizdare ar podziņām;
  • To visu kopā ar bērnu var novilkt un uzvilkt atpakaļ;
  • Rāmīti nostiprina ar aukliņām, kas jāmācās arī sasiet.

Žaketīte

Mans mazais puika sapucēts, lai dotos ciemos,
vilnas auduma žaketītē ar samta atlokiem, tumši pelēkās samta biksēs un, protams, tauriņš arī pieskaņots! :) Pucējies vai ne, bet viņš vienmēr darbojas...


Adīta šalle un cepure.

Komplektiņš meitenītei. Adīts ar rokām. Cepurītes sešu stūru veidošanai izmantots dūraiņu noraukuma princips.


Mīļas, omulīgas cepurītes maigās toņu pārejās...Mazajām dāmiņām

Jaciņa vasarai no kokvilnas tambordiegiem un volāndzijas, uzsprausta uz lielā manekena, jo ne vienmēr modeļi vēlas pozēt fotogrāfiem! :)


Nav komentāru: